E-ОСАЦВ vs закон

Электронный полис ОСАГО

Поява онлайн-страхування покликане полегшити життя як автовласникам, так і страховим компаніям, а також заощадити час і витрати людських ресурсів. Не всі розуміють, що таке електронний поліс ОСАЦВ і чи законно це взагалі, тому варто в цьому розібратися. Отримання Е-ОСАЦВ стало реальним лише в 2018 році. Як у будь-якої послуги, є за і проти електронного поліса ОСАЦВ, тому автовласники мають право вибирати комфортний для себе формат.
У 2018 році в Україні мати подібний документ стало абсолютно законно, а видавати його водіям можуть тільки перевірені страхові компанії, що мають ліцензію, в число яких входить СК “Мега-Гарант”.
Електронна версія при оформленні має ряд відмінностей від паперової, зокрема це:

  • відсутність необхідності збору оригіналів та копій документів власника і машини, а так само особистої присутності;
  • згоду клієнта підтверджується електронним підписом (пароль від особистого кабінету на сайті компанії-страховика або ж спеціальний код, який був надісланий страховою компанією).
  • оплата, яка відбувається в режимі онлайн;
  • самостійна роздруківка бланка або ж збереження в цифровому форматі (.pdf) на телефоні або комп’ютері.

Електронний поліс ОСАЦВ – легітимність

Ця страховка є такою ж законною, як і паперовий договір, і поліція чудово про це поінформована. Тому в разі виникнення претензій, господар автомобіля може бути впевнений, що діє в рамках закону.
Легальність електронного поліса ОСАЦВ підтверджується через унікальний номер, присвоєний договору, який легко можна перевірити в інтернеті через базу МТСБУ.

Електронний поліс ОСАЦВ – штрафи

Починаючи з 2 лютого 2018 року в Україні він є абсолютно легальним, і відсутність договору на папері не несе ніякого штрафу. Якщо поліція вимагає договір в паперовому форматі, то водій може оскаржити це, адже надання еквівалента на екрані планшета або смартфона настільки ж правомірно. Дія страховки представник поліції зобов’язаний сам перевірити в своїй єдиній базі через планшет за наданим номером поліса або номерному знаку ТЗ.

Переваги

Е-ОСАЦВ є абсолютно легальним видом обов’язкової автоцивілки і несе в собі ряд переваг для водіїв:

  • не вимагає постійної наявності паперової документації, яка може зіпсуватися чи загубитися, відсутні витрати часу на підписання паперів, що вигідніше з фінансової точки зору;
  • Е-ОСАЦВ стрімко займає великий сегмент ринку і є ймовірність, що в найближчому майбутньому це буде єдиний обов’язковий документ, від паперової форми взагалі відмовляться за непотрібністю;
  • неможливість підробки, так як страхові компанії видають Е-ОСАЦВ за дозволом, і в цей список входять тільки надійні топові компанії.

Онлайн страховка ОСАЦВ доступна в СК «Мега-Гарант» за оптимальною ціною, на сайті представлений калькулятор, який допоможе розрахувати вартість поліса, виходячи з особливостей транспортного засобу.