Интерв’ю Голови Правління СК «МЕГА-ГАРАНТ» Наталії Погорєлової для журналу «Фінансові послуги»

 

 

 

 

 

 

ФП:  Від імені Оргкомітету щиро вітаємо з визнанням “Королева фінансового успіху”. Яким був шлях до перемоги: розкажіть про прихід у професію, чи була професія мрією дитинства?

Н. Погорєлова: Дякую за вітання. Хочу адресувати їх всьому колективу компанії “МЕГА-ГАРАНТ”. Саме завдяки нашій команді професіоналів, здатних вирішувати найскладніші завдання, і було досягнуто успіху.

Проте, ми завжди пам’ятаємо, що успіх, незалежно від вже існуючих досягнень, це перш за все – здатність весь час піднімати планку.

Що стосується того, про що мріялося в дитинстві, важко уявити дитину, яка хоче стати страховиком або працювати у фінансовій сфері. Діти, як правило, орієнтуються на більш зрозумілі їм професії – лікар, вчитель, пілот, артист та таке інше. Мій професійний вибір відбувся вже в більш відповідальному віці, коли необхідно було подавати документи до вищого навчального закладу. Я закінчила Харківський національний економічний університет, 16 років працювала в банку. Пропозицію очолити страхову компанію розглядала не тільки як крок по кар’єрних сходах, а й як можливість розширення професійного досвіду.

 

ФП: Кадри, як кажуть, вирішують усе. Розкажіть про Ваш колектив, основні етапи створення команди та принципи успішної роботи.

Н. Погорєлова: Люди – основа будь-якого бізнесу. Досягти цілей можна лише з підготовленими, мотивованими співробітниками-однодумцями.

В умовах здорової конкурентної боротьби грамотно підібраний, націлений на розвиток персонал, для якого створено базову і амбітну мотивацію, правильна постановка та декомпозування завдань (від мети організації до мети кожного співробітника), реалізований зворотний зв’язок – ось, на мій погляд, етапи кадрової політики, які є основоположними для досягнення поставлених цілей, злагодженої та успішної роботи колективу та забезпечення компанії переваг на ринку.

Важлива також гнучкість компанії, її готовність до сучасних викликів. Колектив «МЕГА-ГАРАНТ» – це команда професіоналів, здатна працювати на результат, яка вміє вчасно реагувати на зміну потреб і очікувань клієнта від страхування.

 

ФП: Споживачі та клієнти не менш важливі творці успіху компанії. Хто Ваші клієнти, яку нішу займає компанія в фінансово-економічній галузі України?

Н. Погорєлова: Безумовно, клієнти – наш головний стимул розвитку і співтворці наших нових ідей, рішень та інноваційних послуг. Саме потреби клієнта – головний критерій при розробці страхових продуктів та удосконаленні сервісу. Ми намагаємось відповідати найсучаснішим очікуванням наших клієнтів та бути трохи попереду. «МЕГА-ГАРАНТ» – клієнтоорієнтована компанія, тому ми завжди:

  • на зв’язку зі своїми клієнтами – 7/24/365;
  • ми лояльні до наших постійних клієнтів, вони можуть розраховувати на знижки та бонуси від компанії;
  • ми пропонуємо нашим клієнтам персоніфіковані страхові послуги;
  • ми пропонуємо клієнтам широкий асортимент страхових продуктів і кожен може обрати найбільш прийнятний для себе набір страхових опцій та заплатити за них адекватну ціну;

В ідеалі ми прагнемо до того, що б нашим клієнтом ставав кожен – будь-яка фізична або юридична особа. Ми маємо для цього достатню базу – сьогодні в нашому портфелі 23 ліцензії, це дозволяє відповідати найширшому колу потреб наших клієнтів. Крім громадян – автовласників, домовласників, осіб, які бажають застрахувати майно, відповідальність, життя і здоров’я – клієнтами компанії “МЕГА-ГАРАНТ” є сотні великих і середніх промислових і аграрних підприємств, а також значна кількість представників малого бізнесу.

 

ФП: Яка доля технологічних новинок у Вашій галузі? Що найбільш цікаве з’явилося у сучасних технологіях?

Н. Погорєлова: Ми розуміємо, що в сучасному світі час – дорогий ресурс і витрачати його на візити в офіс компанії, заповнення нікому вже не потрібних папірців, сучасний клієнт не хоче. А щодо молоді, то вони взагалі не визнають паперових носіїв, віддаючи перевагу онлайн послугам, які завжди поруч – у власному смартфоні.

Вже сьогодні інформація через ті ж соціальні мережі миттєво розповсюджується серед сотень та тисяч людей. Ця метаморфоза веде нас до того, що в найближчий час бізнес на 100 відсотків перейде у цифрову форму. Це має свої переваги: високу конкурентоспроможність, спрощення роботи з інформацією, економію ресурсів, тощо.

«МЕГА-ГАРАНТ» – компанія, що орієнтована на майбутнє, ми озброєні ІТ-ресурсами, знаємо, чого чекає від страхування смарт-покоління і готові до зустрічі нового клієнта, до зміни комунікаційних технологій, діджиталізації страхових послуг, надання сучасного страхового сервісу.

Наші клієнти мають змогу отримувати наші послуги онлайн. Але ми прагнемо не тільки успішно продавати свої продукти, й отримувати прибутки, а ще й надавати якісне врегулювання. Для цього ми, одними з перших, надали клієнтам послугу онлайн-врегулювання. Це дозволяє клієнту не витрачати зайвий час, а швидко повідомити страховика про настання страхової події і більше не відволікатися на формальності. На ринку не багато компаній, які надають таку можливість клієнтам.

На нашу думку споживачеві страхової послуги не стільки навіть важливо купити поліс, скільки мати розуміння того, як він зможе врегулювати страховий випадок в разі потреби в будь-який час і чи буде забезпечений постійний зв’язок з компанією.

 

ФП:  Час для себе має значення? Чи маєте хобі?

Н. Погорєлова:  На мою думку хобі – це найважливіша складова різнобічно розвиненої особистості. Правда, серед моїх захоплень немає нічого екзотичного. Це, наприклад, спорт. Навряд чи варто повторювати банальності, що спорт – це здоров’я, але хороша фізична форма – це необхідність для сучасного керівника. І прекрасно, що спорт і здоровий спосіб життя стають трендом.

Люблю подорожувати. Для того, щоб розуміти світ, переважно все ж таки бачити його на власні очі, а не вивчати його по фільмах чи книгах. Втім, одне іншого не виключає.

Захоплююся флористикою. Якщо дійсно краса врятує світ, як стверджував літературний класик, то напевно квіти зіграють в цьому не останню роль.

 

ФП:   Що для Вас особисто означає визнання в професії?

Н. Погорєлова: Призи, грамоти, нагороди не повинні ставати самоціллю. Не впевнена, що сталого успіху доб’ється той, хто прагне завоювати медаль будь що. Але паралельно з цим значення визнання також применшувати не варто. Висока оцінка професіоналів це з одного боку нагорода за працю, професіоналізм, знання, з іншого – стимул до слушного розвитку. Отримання нагороди означає, що ми піднялися на одну сходинку вище. Далі перед нами наступний щабель вгору.

 

ФП: Ваші побажання колегам та читачам.

Н. Погорєлова:  Колегам хочу побажати особистісного і професійного зростання.  Спокійно пережити період реформування регуляторного поля на страховому ринку та мати в подальшому можливість працювати в нових, максимально сприятливих умовах для розвитку, чесної конкуренції, які не дозволять застоюватися на місці, спонукатимуть постійно перебувати в професійному тонусі.

Читачам – вірити у власні сили і удачу, але при цьому пам’ятати, що на сьогоднішній день в світі є тільки один спосіб захистити себе від ризику фінансових втрат – це страхування.