Інтерв’ю Н. Погорєлової для видання «ФіНАНСОВі ПОСЛУГИ» в рамках проекту «Банки та небанківські фінансові установи України 2018» — успішні, достойні, надійні».

Страховий ринок України – це невід’ємна складова фінансової системи держави. Важливою проблемою є підвищення ефективності функціонування страхових компаній в умовах соціально орієнтованої економіки та концепції сталого розвитку. Про стан, перспективи вітчизняного ринку страхування і про те, як зберегти довіру клієнтів протягом десятиліть, ми поговорили з Наталією Віталіївною Погорєловою, Головою Правління СК «МЕГА-ГАРАНТ» – лауреатом в номінації «КРАЩА РЕГІОНАЛЬНА СТРАХОВА КОМПАНІЯ» в рамках проекту «Банки і небанківські фінансові установи України 2018»- успішні, гідні, надійні».

– Наталія Віталіївна, на Ваш погляд, наскільки український страховий ринок є глобальним і чи достатньо він перспективний?

– Сьогодні говорити про глобалізацію українського страхового ринку, напевно, несерйозно. В перспективі? Для маститих і знаменитих зарубіжних перестраховиків український ринок завжди був привабливим, в першу чергу, за рахунок відсутності або дуже низької ймовірності катастрофічних подій. Зокрема, великі перспективи є в області перестрахування саме сільгоспризиків, адже Україна – одна з найбільш сприятливих країн в Європі в плані вирощування сільськогосподарських культур, і обсяг перестрахувальних премій тільки по сільгоспризиками буде дуже великим. Ця тема цікава всім великим закордонним перестраховикам. По-перше, їм дуже зрозумілі сільгоспризики, по-друге, у нас в країні ведеться відмінна статистика по врожайності всіх культур протягом кількох десятиліть.

– Що, на Ваш погляд, відбулося важливого в 2018-тому році на страховому ринку України?

– Те, що на нашому страховому ринку не відбулося ніяких пертурбацій, вже чергова важлива подія. Страховий ринок за своєю природою є досить консервативним у всіх країнах, і будь-які революційні зміни або спроби таких змін навряд чи підуть йому на користь. Так, все більше і більше компаній йдуть в діджіталізацію бізнес-процесів, але це скоріше очікуваний і планомірний шлях розвитку, і страхування тут не виняток. Сьогодні гаджети дозволяють нам в кілька кліків здійснювати безліч корисних функцій і користуватися величезною кількістю корисних сервісів. Підростаюче смарт-покоління взагалі живе в гаджетах і не визнає паперових носіїв.

Якщо у нас не буде законодавчих обмежень в цьому напрямку, то страховий бізнес покаже, на що він здатний. Усе найкраще, що вже є в світі, реалізовується в Україні та нітрохи не гірше. У нас дуже грамотне населення, і я не бачу причин для відставання в темпах розвитку діджіталізаціі в страхуванні.

– Як Ви оцінюєте позицію Вашої компанії за підсумками минулого року?

– Компанія зробила черговий крок вперед, причому ми зараз сконцентровані не стільки на темпах зростання показників за будь-яку ціну, скільки на стабільності нашого розвитку. Ми намагаємося дати клієнтам якісну, але при цьому доступну за вартістю послугу, а також врегульовувати страхові події в максимально стислі терміни.

– Наталія Віталіївна, компанія «МЕГА-ГАРАНТ» на ринку вже 21 рік. Розкажіть, будь ласка, про її досягнення. Поділіться з нами секретами Вашого успіху.

– Компанії є чим пишатися. На сьогоднішній день в нашому арсеналі 23 ліцензії. Наші клієнти – фізичні та юридичні особи, сотні великих і середніх промислових і с / г підприємств, а також значна кількість представників малого бізнесу.

У центрі наших ідей і рішень, інноваційних послуг і процесів – КЛІЄНТ. Його інтереси і потреби. Ми прагнемо відповідати найсучаснішим його очікуванням. І навіть бути трішки попереду.

Ми адаптуємо наші основні продукти під будь-який попит і гаманець. При цьому високо тримаємо планку якості врегулювання страхових подій. Нашою сильною стороною є фокус на діджіталізацію, адже ми розуміємо, що майбутнє – за онлайн-сервісами.

Довіра клієнтів до компанії зростає, про що говорить постійне і стабльное збільшення кількості укладених страхових договорів.

– Розкажіть, будь ласка, що нового в роботі Вашої компанії? Чи плануєте Ви запускати нові клієнтські програми і продукти в 2019 році?

– На сьогодні у нас досить широкий спектр страхових продуктів. Ми добре розуміємо, що в сучасному світі час – дуже дорогий ресурс, і майбутнє страхового ринку за діджіталізаціей сервісу та он-лайн продажами послуг, тому активно працюємо над автоматизацією бізнес-процесів і впровадженням електронного документообігу. Саме на цьому ми робимо акцент в поточному році.

При цьому, намагаючись бути якомога ближче до кожного клієнта, поряд з онлайн-продажами, ми зберегли можливість оформляти страховий поліс звичним чином – через агента. Багатьох все ще влаштовує такий метод придбання страховки, тому широка агентська мережа компанії дозволяє нам ефективно реалізовувати всю гаму наших страхових продуктів і таким чином.

– Які переваги Вашої компанії на ринку Харкова і України?

– Ми прагнемо своєчасно реагувати на вимоги часу і відповідати найсучаснішим очікуванням клієнтів.

У 2018 році “МЕГА-ГАРАНТ» була однією з перших компаній, які запустили реалізацію електронних полісів ОСЦПВ.

Притому що вартість наших полісів одна з найпривабливіших в Україні, якість врегулювання збитків компанія тримає на високому рівні.

Наша мета – зробити страхування доступним і комфортним для клієнтів.

Ми інвестуємо в якість сервісу, нові технології і, звичайно ж, в своїх співробітників. Це дозволяє компанії бути професійною, підвищувати довіру людей як до «МЕГА-ГАРАНТу» зокрема, так і до страхування в цілому.