Правила оформлення ОСАЦВ

Кожен автовласник знає, що без поліса страхування їздити небезпечно, а ОСАЦВ є обов’язковим для будь-якого виду транспорту від легкового автомобіля до автобуса. Саме цей вид страховки дозволяє вам перекласти матеріальну відповідальність на компанію-страховика, якщо з вашої вини сталося ДТП.
Правила оформлення ОСАЦВ 2018-2019 відрізняються невеликими змінами, дозволяючи отримати страховку двома способами:
- В електронному вигляді без відвідування офісу або регіонального представництва СК;
- Заповнити договір зі страховиком в паперовому вигляді.
В 2019 взагалі відмовитися від паперового аналога, щоб спростити схему отримання автоцивілки. Однак можливість видавати страхування через інтернет привернуло багато шахраїв, тому замовнику слід звертатися тільки в перевірені компанії. Для максимальної безпеки краще знати правила оформлення ОСАЦВ і що такий поліс дає власнику.
Інформація, представлена в полісі:
- Дані страховика (назва СК і присвоєний їй офіційний код, який може ставитися у вигляді печатки).
- Інформація про автомобіль (номер, число і місце реєстрації).
- Дані страхувальника (ПІБ, паспортні дані та номер ідентифікаційного коду, адреса проживання та індекс).
- Термін дії договору, дата оформлення і номер поліса.
- Розмір франшизи, сума премії, ліміти відповідальності.
- Особливості (ОТК, сфера використання ТЗ).
- Підписи обох сторін (для Е-ОСАЦВ в електронному форматі).
Правила оформлення страховки ОСАЦВ передбачають паперовий бланк з двох аркушів. Як компанія, так і автовласник отримують по одному примірнику договору. Внизу договір закріплюється підписом клієнта, а також підписом та печаткою страховика.
Правила оформлення електронного поліса ОСАЦВ
У сучасному темпі життя більша частина автовласників, хто хоче вберегти себе і свою машину страховкою в хорошій компанії, не можуть дозволити собі витрачати час на відвідування офісів. У цьому випадку їм на допомогу приходить електронний страхування, яке має таку ж силу. Основним правилом заповнення електронної анкети на сайті є достовірність усіх фактів, адже користувач не зобов’язаний надавати документи.
Така послуга дозволяє швидко і без зайвої тяганини отримати обов’язкову автоцивілку за всіма правилами.
Вартість і виплати поліса
Що стосується транспортних засобів, які постійно зареєстровані в Україні і які не підпадають під обов’язковий технічний контроль (ОТК), то для них поліс укладається строком на 1 (один) рік. На транспортні засоби, які не використовуються певний період часу (наприклад взимку), можна укласти договір з періодом використання від 6 місяців до 11.
Виняток становлять транспортні засоби, які мають тимчасову реєстрацію або зареєстровані в інших країнах, а також ті транспортні засоби, які повинні проходити ОТК. Відносно таких транспортних засобів допускається оформлення полісу з терміном дії від 15 днів до 1 року.
Компенсація в розмірі до 200 000 грн. виплачується кожній потерпілій особі, яка отримала травми в результаті ДТП. Окремо відшкодовується збиток в розмірі до 100 000 грн., що заподіяний кожному пошкодженому транспортному засобу. На місці аварії можна заповнити «Європротокол», обійшовшись без поліції. Варто однак розуміти, що «Європротоколом» обмежений розмір максимального збитку, який підлягає відшкодуванню. Він становить 50 000 грн.
На офіційному сайті СК «Мега-Гарант» представлено калькулятор ОСАЦВ, який допоможе розрахувати вартість страховки в залежності від індивідуальних показників.