Як діяти у разі виникнення ДТП

Перші дії на місці ДТП мають дуже важливе значення. Тому не панікуйте, а дійте у відповідності з чітким алгоритмом:

1. Використовуйте європротокол у всіх випадках, що підпадають під умови його застосування, а саме:
🔷 відсутні травмовані (загиблі) люди;
🔷 у водіїв учасників пригоди є діючі поліси ОСЦПВ;
🔷 є згода водіїв – учасників пригоди щодо обставин її скоєння;
🔷 у водіїів – учасників пригоди відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.

2. Ідеальний варіант оформлення ДТП в умовах карантину у випадках, що підпадають під умови застосування європротоколу – електронний європротокол: http://dtp.mtsbu.ua//index.html.

3. Якщо оформлення ДТП за європротоколом неможливе, необхідно:
🔷 терміново повідомити про ДТП відповідний підрозділ Національної поліції України;
🔷 проінформувати один одного про себе, своє місце проживання, назву та місцезнаходження страховика та надати відомості про відповідні страхові поліси;
🔷 вжити всіх можливих заходів з метою запобігання чи зменшення подальшої шкоди;
🔷 невідкладно (не пізніше трьох робочих днів з дня настання ДТП) письмово надати страховику, з яким укладено договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності або у випадках, передбачених статтею 41 Закону про автоцивільну відповідальність, – МТСБУ, повідомлення про ДТП, а також відомості про місцезнаходження свого транспортного засобу та пошкодженого майна, контактний телефон та свою адресу. Якщо водій транспортного засобу з поважних причин не мав змоги виконати зазначений обов’язок, він має підтвердити це документально.

❗️ ВАЖЛИВО ❗️
Водії та власники транспортних засобів, причетних до ДТП, власники пошкодженого майна зобов’язані зберігати пошкоджене майно (транспортні засоби) у такому стані, в якому воно знаходилося після ДТП, до тих пір, поки його не огляне призначений страховиком або МТСБУ аварійний комісар або експерт, а також забезпечити йому можливість провести огляд пошкодженого майна.